WWS PARTNER TOMASZ TYSZECKI

tel: + 48 573 931 040     |     email: biuro@wwspartner.pl    |       

Jak zarabiać pieniądze na hodowli bydła i produkcji mleka, szczególnie w okresie niskich cen skupu mleka? Zainwestuj w system do monitorowania krów mlecznych!!!

Gdy ceny mleka są niskie, inwestowanie w system monitorowania krów może nie być pierwszą rzeczą o której myśli hodowca. Jednak badania pokazały, że nowoczesne technologie do monitorowania reprodukcji i zdrowia powinny być zawsze na uwadze, nawet w czasie dekoniunktury.

Dokładne informacje na temat produkcyjności i zachowania krów są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w hodowli bydła mlecznego. Im lepiej wiesz, jak czują się Twoje zwierzęta, tym lepiej jesteś przygotowany do podjęcia odpowiednich działań we właściwym czasie. Optymalne działania sprawią że: poprawisz skuteczność zacieleń, lepiej zadbasz o zdrowie krów, a to będzie skutkowało wzrostem wydajności i mniejszym brakowaniem krów. Rewolucyjny sensor w kolczyku CowManager dostarcza niezbędne informacje o każdej krowie z osobna i optymalnie wspiera decyzje hodowcy, co nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale także zarabiać pieniądze.

Użytkownicy CowManager powiedzą Ci, jak to działa!

Poprawa statusu zdrowotnego stada oszczędza pieniądze.

Kluczem do sukcesu we wszystkich programach dla krów w okresie przejściowym i świeżo wycielonych tzw. „fresh” jest utrzymywanie zwierząt w dobrym zdrowiu. Okres przejściowy to czas przygotowania krowy do następnej laktacji, który decyduje o wysokości szczytu laktacji. CowManager zaalarmuje Cię natychmiast, gdy krowa przestanie pobierać paszę lub przeżuwać. Możliwość wczesnej interwencji pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na dodatkową pracę, leczenie i straty mleka. Jednak niektóre wyniki, takie jak korzyści z poprawy stanu zdrowia stad, są trudne do zmierzenia.

Michael Johnson z Trailside Holsteins LLC (500 krów) w Fountain (MN) stwierdza, że moduł „Zdrowie” CowManager oferuje wspaniałe wsparcie w wykrywaniu krów we wczesnych stadiach choroby. Typową chorobą, którą trudno jest zdiagnozować, jest podkliniczne zapalenie płuc. Ze względu na szybsze wykrycie, chore krowy można leczyć na wcześniejszym etapie, co obniża koszty leczenia i zapobiega spadkom wydajności mleka.

„Dzięki CowManager wczesne wykrywanie mastitis, zarówno nowych przypadków, jak i zakażeń podklinicznych było znaczące. Wcześniej wyłapuję większość krów chorych, powrót do zdrowia jest szybszy, a krowy łatwiej i szybciej wracają do wysokiej produkcji mleka”, twierdzi Michael Johnson. Również padnięcia krów ograniczono z 8% do 4%, ponieważ używa CowManagera.

Drew Johnson, kierownik w Santiam Dairy (500 krów) w Turner (OR), którego właścicielem jest Chris DeVries, również widzi ogromne oszczędności w kosztach weterynaryjnych z powodu wczesnego wykrywania zaburzeń przez system.

„Zaoszczędziliśmy 8 000 dolarów na lekach w ciągu siedmiu miesięcy”, twierdzi. „Poza tym nasze straty z powodu nagłych padnięć znacznie się zmniejszyły. Oszczędza nam to czasu na znalezienie i leczenie krów, które są naprawdę chore. Nie uwierzyłbyś, jak szybko sensory uszne wykrywają choroby. Teraz możemy zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ identyfikujemy krowy wymagające naszej pomocy i nie leczymy tych, które tego nie wymagają .”

John i Meghan Palmer z Prairie Star Dairy (100 krów) prowadzą ekologiczną farmę mleczarską w Iowa. Zimą 2017-2018 roku w ich stadzie wystąpiło ognisko zapalenia płuc. Ta kryzysowa sytuacja pokazała im zalety CowManagera. „Moduł Zdrowie CowManagera wskazał na 17 krów, które uznał za chore. Wykorzystanie danych dostępnych w systemie było kluczowe dla naszej zdolności do zarządzania procesem leczenia. Skończyło się na tym, że mieliśmy kilka krów, którym musieliśmy podać antybiotyki, aby je uratować. To spowodowało, że krowy po antybiotykoterapii musiały zostać sprzedane do stada konwencjonalnego. Bez wczesnych powiadomień z systemu monitoringu, prawdopodobnie zdecydowalibyśmy się na leczenie większej liczby krów niż potrzebowaliśmy. CowManager uchronił nas przed koniecznością pozbycia się większej części naszego stada. Posiadanie systemu CowManager podczas tego wydarzenia zdrowotnego było dla nas ogromną korzyścią .”

Brody Stapel z Double Dutch Diary LLC (215 krów) w Wisconsin wyjaśnia, że CowManager wspiera ich w poprawie stanu zdrowia ich stada. „CowManager znajduje krowy chore, kulawe i gorączkujące, zanim zrobią to nasi pracownicy.”

Zwiększ swój zysk dzięki terminowej inseminacji

Od lat sukces w hodowli bydła i produkcji mleka zależy od terminowego i skutecznego zacielania krów w celu maksymalizacji przychodów. Największym wyzwaniem stojącym przed gospodarstwami mlecznymi w tym obszarze jest "wykrywanie rui" oraz ustalanie początku rui dla konkretnej krowy. CowManager dostarcza wiarygodnych danych na temat intensywności rui i jej fazy. Dzięki połączeniu alertów rujowych z danymi o krowie, system daje cenne informacje na temat cykli rozrodczych poszczególnych krów. System ten oferuje niezbędne informacje potrzebne do maksymalizacji wykrywania rui i skutecznej inseminacji.

cm„Dzięki CowManager nie musimy już rutynowo korzystać z programu hormonalnego, stosujemy synchronizację już w niewielkim stopniu. Nasz wskaźnik cielności (PR-pragnacy rate) wzrósł z 24 do 32%. A zidentyfikowanie krów w rui zajmuje nam obecnie około 10 minut”, wspomina Michael Johnson.

„Przed zakupem modułu Rozród CowManagera używaliśmy synchronizacji hormonalnej w 100% stada. Teraz wykrywamy i inseminujemy znacznie więcej krów w rui naturalnej. Nasz wskaźnik cielności (PR-pragnacy rate) wynosił 15% i wzrósł do 22%”, potwierdza Larry Gartner z gospodarstwa Rumpus Ridge (500 krów) w Minnesocie.

Jeśli chodzi o oszczędność czasu, spędzaliśmy każdego dnia około dwóch godzin kredując ogony (znaczniki do wykrywania rui – przyp. tłumacza), obserwując ruje i sprawdzając krowy po wycieleniu, ale już tego nie robimy. I mamy lepsze wyniki”, twierdzi Drew Johnson.

Wielu producentów mleka zainteresowało się systemem CowManager głównie w celu poprawy reprodukcji stada. Ray Nebel, wiceprezes ds. Usług technicznych w Select Sires Inc., wyjaśnia, że po zainstalowaniu CowManagera zazwyczaj obserwujemy wzrost wskaźnika cielności (PR-pragnacy rate) o 3 do 5%. „Niemniej są hodowcy, którzy uzyskali dużo lepsze efekty np.: Milco Dairy (2000 krów), gdzie wskaźnik cielności wzrósł o 12% (z 18 do 30%), czy farma Prairie Star Dairy, która odnotowała wzrost wskaźnika cielności o 11% (z 24 do 35%) w zaledwie kilka miesięcy.”

Inwestycja w system CowManager ma świetną stopę zwrotu

Wczesna interwencja z pomocą dokładnego systemu monitorowania krów pomaga poprawić stan zdrowotności i płodności stada. A to skutkuje wysokoprodukcyjną i zdrowszą krową, która potrzebuje mniej leków i hormonów. CowManager nie tylko pomaga Ci być bardziej rentownym, ale także oszczędza czas i pracę. Te parametry są trudne do zdefiniowania w liczbach, ale nasi klienci mogą powiedzieć, jak szybki był ich zwrot z inwestycji w CawManager.

„Czas zwrotu inwestycji wynosi maksymalnie 1,5 roku, ale niektóre korzyści są trudne do zmierzenia” - wyjaśnia Michael Johnson.

„CowManager jest maszynką do robienia pieniędzy", mówi hodowca Brody Stapel z Double Dutch Dairy. „Zainstalowaliśmy system CowManager głównie z myślą o korzyściach z poprawy reprodukcji. "Przed zainstalowaniem systemu mieliśmy wskaźnik cielności około 18% (PR-pragnacy rate), a obecnie wskaźnik ten wynosi 27%. Moduł ROZRÓD spłacił się już w ciągu jednego roku. Podsumowując system CowManager nie tylko oszczędza pieniądze, ale jest maszynką do robienia pieniędzy".

System CowManager oferowany jest w różnych konfiguracjach (modułach) i rozwiązaniach płatniczych, które powinny wpisać się w plany inwestycyjne każdego producenta mleka. Wybór odpowiedniej opcji, dostosowanej do konkretnego gospodarstwa pomaga generować większe przychody z tej inwestycji.

CowManager opracowuje i produkuje innowacyjne rozwiązania do monitorowania krów w celu zwiększenia produktywności i rentowności w nowoczesnym gospodarstwie mleczarskim. Dzisiaj tysiące hodowców bydła mlecznego w ponad 30 krajach polegają na łatwym w montażu i przyjaznym dla użytkownika systemie CowManager, którego sercem jest sensor w kolczyku. System maksymalizuje zysk poprzez monitorowanie płodności, zdrowia, żywienia i lokalizacji krów z imponującą precyzją. CowManager zrewolucjonizował świat systemów monitorowania krów dzięki przełomowym innowacjom - wynalazł technologię interaktywnych kolczyków usznych. System oparty jest na pokoleniach doświadczeń, współpracy z nauką i dążeniu do poprawy każdego dnia. CowManager jest dostępny na całym świecie, dystrybuowany i obsługiwany przez coraz większą liczbę przedstawicieli.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź: www.cowmanager.com www.wwspartner.pl

lub śledź CowManager na Twitterze, Facebooku i YouTube.

accelgengenervationsselectsires