WWS PARTNER TOMASZ TYSZECKI

tel: + 48 573 931 040     |     email: biuro@wwspartner.pl    |       

 

WYCENA BUHAJÓW– KWIECIEŃ 2020 ROK

7 i 8 kwietnia 2020 roku zostały opublikowane pierwsze w tym roku wyceny wartości hodowlanej buhajów. W Top 100 International TPI buhajów wycenionych na córkach aż 33 buhaje należy do WWS. Po raz kolejny wycena nie pozostawiła złudzeń, co do lidera w selekcji buhajów i pokazuje siłę i jakość programu hodowlanego firmy WWS.

Buhaj HELIX – 2997 TPI po raz kolejny utrzymał pierwsze miejsce wśród buhajów wycenionych w USA, podwyższając jeszcze o ponad 100 punktów indeks TPI. W pierwszej dziesiątce znajdują się 4 buhaje należące do WWS: #1 HELIX;#3 ROCKETFIRE;#4 GRIFF;#7 DUKE

Poniżej link do wyceny amerykańskiej (kolorem żółtym wyróżniono buhaje WWS)

USA_Top100_TPI_international.

WWS jest nie tylko liderem w rankingach buhajów wycenionych, ale dostarcza również hodowcom najlepszą genetykę wśród buhajów młodych, genomowych. W TOP 200 TPI Genomic Young Bulls (młodych buhajów genomowych) uplasowało się aż 45 buhajów naszej firmy.

Poniżej link do wyceny amerykańskiej (kolorem żółtym wyróżniono buhaje WWS)

USA_Top200_TPI_ Genomic Young Bulls.

Również w Polsce i innych czołowych krajach w hodowli bydła holsztyńsko-fryzyjskiego, buhaje WWS stanowią elitę rozpłodników w wycenach krajowych.

W naszym kraju, z 10 najwyżej wycenionych buhajów na córkach 3 należą do WWS:

#3 HELIX – 145 PF;    #6 DUKE – 142 PF;    #7 GRIFF – 142 PF.

Najwyżej wycenionym buhajem czerwono-białym jest #1 PAT-RED – 130 PF, a buhaj SUPERSIRE #1 jest liderem dla długowieczności – 167.

Natomiast wśród buhajów genomowych najwyżej wycenionymi buhajami WWS są

FIREBIRD – 141 PF i TROPIC – 141 PF.

Buhaj FIREBIRD charakteryzuje się wybitnymi cechami zdrowotności, w szczególności odpornością na mastitis, bardzo niskimi komórkami somatycznymi oraz innymi cechami funkcjonalnymi gwarantującymi długowieczność, a jego polski indeks ekonomiczny (IE) wynosi 2781 zł (buhaj nr 2 w rankingu wśród buhajów dostępnych w Polsce).

Poniżej link do strony CGEN publikującej wyniki polskiej wartości hodowlanej buhajów.

https://www.cgen.pl/indeksy/ocena/buhaj/ranking

 

1

1

1

 

 

 

accelgengenervationsselectsires